O blogu

Witaj na moim blogu! 

Cieszę się, że tu jesteś, w końcu –  jak już wiesz z zakładki „O mnie” – piszę specjalnie dla Ciebie.

Długo zastanawiałem się, czy w ogóle dam radę prowadzić bloga… właściwie ciągle się nad tym zastanawiam.  Wiesz, co mnie przekonało? Chęć pomocy ludziom takim jak Ty – poszukującym odpowiedzi na pytania „Czym właściwie są mobbing, molestowanie i dyskryminacja?” „Czy jestem ich ofiarą?”, „Jak im zaradzić?”, „Czy moja firma jest od nich wolna?” Na te i wiele innych pytań postaram się Ci odpowiedzieć na łamach tego bloga.

O mobbingu, dyskryminacji i molestowaniu wiele już napisano. Na łamach tego bloga nie znajdziesz jednak długich naukowych rozważań. Moim celem jest praktyczne przybliżenie Ci tej problematyki, pokazanie konkretnych rozwiązań na konkretnych przykładach.

Jeśli jesteś pracodawcą pokażę Ci jak w praktyce przeciwdziałać tym zjawiskom w Twojej firmie. Nie muszę Ci przecież tłumaczyć, jak ważna dla rozwoju Twojej firmy jest dobra, zdrowa atmosfera w pracy. Parafrazując stare przysłowie: „Lepiej zapobiegać jak płacić!”

Jeśli jesteś pracownikiem pokażę Ci jak w praktyce bronić się przed mobbingiem, molestowaniem i dyskryminacją w miejscu pracy, jakie prawa Ci przysługują oraz jak ich skutecznie dochodzić.

Jak mówiłem piszę specjalnie dla Ciebie. Bardzo więc liczę również na Twoje komentarze. Podziel się ze mną swoją opinią lub wątpliwościami. Nie ma pytań lepszych i gorszych, mądrych i głupich. Pamiętaj: tu się nie ocenia tu się pomaga!

Życzę Ci miłej lektury!

Kamil

*****